ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2279  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


اولین جلسه جشنواره ملی عشایر در شهرستان سلماس

اولین جلسه جشنواره ملی عشایر در شهرستان سلماس

 

 

 

اولین جلسه جشنواره ملی عشایر در شهرستان سلماس با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیر کل امور عشایر استان، مدیر کل امور شهری استانداری، نماینده مردم شریف شهرستان سلماس در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان سلماس، مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان، مدیر کل دفتر بانوان و خانواده استانداری، رئیس امور عشایر شهرستان سلماس، نماینده فرمانده بسیج عشایر و جمعی از روسای ستادی اداره کل امور عشایر استان برگزار گردید.
مهندس زینال زاده ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و بیان اهمیت برگزاری جشنواره جهت شناساندن جامعه عشایری با اشاره بر جمعیت عشایر استان بیان داشت با توجه به اینکه 3/4 جمعیت استان عشایر می باشد ولی حدود 25 درصد تولیدات دامی توسط این قشر  تامین می گردد ایشان افزود در استان آذربایجان غربی 45 هزار تن گوشت تولید می شود که 16 هزار تن توسط  عشایر تولید و به بازار مصرف عرضه می گردد .
ایشان بیان داشت هدف از این جشنواره به نمایش گذاشتن آداب، رسوم، فرهنگ و تولیدات عشایر استان می باشد و امید است با همکاری و مشارکت مجموعه دستگاه های اجرایی بتوانیم در تحقق اهداف جشنواره و شناساندن ظرفیت های منطقه و جامعه مولد عشایر به نحو احسن گام برداریم.
پس از ایشان فرماندار شهرستان سلماس ضمن معرفی عشایر به عنوان قشری کوشا و زحمت کش در عرصه تولیدات دامی و صنایع دستی همچنین به عنوان تامین کننده امنیت مرزها بیان داشت زمان جشنواره 11 و 12 مرداد ماه سال جاری خواهد بود.
آقای اصغری افزود برای این جشنواره کمیته های مختلفی ازجمله کمیته برگزاری بازی های بومی و محلی، کمیته صنایع دستی و گردشگری عشایر، کمیته اجرای موسیقی ها و نواهای سنتی و .... ایجاد شده است و  آبادی قشلاقی نظرآباد سلماس به عنوان محل جشنواره تعیین گردیده است همچنین تمهیدات اولیه جهت برپایی سیاه چادر ها، محل برگزاری بازی های بومی محلی، محل قرار گیری غرفه ها و نمایشگاه ها و ... نیز انجام گرفته است.

 

دکتر برزگر بیان داشت هدف از برگزاری این جشنواره معرفی عشایر استان، اقتصاد مقاومتی، بالا بردن انگیزه مردم، هویت بخشی به جامعه عشایری به عنوان قشری تلاشگر، رفع مشکلات عشایر، نشان دادن تنگناهای موجود درجامعه عشایر استان به مسئولین کشوری و ... می باشد و ما می خواهیم ورزش های بومی، تولیدات عشایر و شهدای عشایر استان را به صورت ملموس و به نحو مطلوب به نمایش بگذاریم.

در ادامه جلسه مهندس کریم زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن تقدیر و تشکر از بذل توجه دکتر برزگر نماینده محترم شهرستان سلماس بیان داشت عشایر نقش موثری در پرورش دام سبک و تولید گوشت قرمز و فرآورده های لبنی استان دارند و سازمان جهاد کشاورزی استان در مشارکت و برگزاری هر چه با شکوهتر جشنواره ملی عشایر آماده ارائه خدمات می باشد.

گفتنی است در پایان جلسه تمامی حضار نکته نظرات خود را بیان نمودند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 کد خبر:  1554380
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat