ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2207  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


تور خبری اداره کل امور عشایر استان

تور خبری اداره کل امور عشایر استان

 

 

 

در مورخه 97/05/08 تور خبری یک روزه به منظور بازدید خبرنگاران از ظرفیت ها و پتانسیل های عشایر برگزار گردید این تور با حضور مهندس زینال زاده مدیر کل امور عشایر استان، خانم تاج فر مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، مهندس دیبایی رئیس اداره روابط عمومی و امور بین الملل سازمان جهادکشاورزی، تعدادی از خبرنگاران استانی و جمعی از روسای ستادی اداره کل امور عشایر استان در مناطق ییلاقی شهرستان های اشنویه و ارومیه برگزار گردید.
 
مهندس زینال زاده مدیر کل امور عشایر استان ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی خدمت مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و تمامی اصحاب رسانه حاضر در منطقه عشایری و تشکر از میهمان نوازی عشایر غیور افزود امسال حدود 10 میلیارد ریال درجهت مرمت و بازسازی ایل راه های عشایری، بهسازی چشمه و آبشخورهای دامی، تامین آب شرب در مناطق ییلاقی، تامین و توزیع تسهیلات سرمایه در گردش و خشکسالی و در جهت تولید و پرورش دام عشایر شهرستان ارومیه هزینه شده است.
 
وی بیان داشت جمعیت عشایر استان آذربایجان غربی حدود 3/4 درصد جمعیت استان است ولی 25 درصد تولیدات دامی استان اعم از شیر، پشم و گوشت را عشایر تولید و به بازار مصرف عرضه می نمایند.
 
ایشان با اشاره بر تولید گوشت قرمز استان اظهار داشت در استان آذربایجان غربی 45 هزار تن گوشت قرمز تولید می شود که عشایر استان 16 هزار تن تولید گوشت قرمز را به خود اختصاص داده اند که دیدگاه ما این است که هر چادر عشایری یک کارگاه تولیدی می باشد.
 
پس از ایشان خانم تاج فر مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری با اشاره به نقش زنان عشایری بیان داشت مادران عشایری نگین کوهستان های کشورمان هستند که با تلاش های فراوان نقش بسزایی در تولید ایفا می کنند.
 
وی اظهار داشت طرح سوادآموزی با همکاری آموزش و پرورش و اداره کل امور عشایر استان از مهر ماه آغاز خواهد شد و تفاوت این طرح با طرح های قبل این است که شورا ها و دهیاری ها افراد بالای دیپلم را به ما معرفی نمودند و مربیان بومی در جهت سوادآموزی این مناطق مد نظر قرار داده ایم.

 

در پایان نماینده ای از عشایر منطقه درباره مشکلات منطقه اعم از سرویس های بهداشتی، ایل راه ها، آب شرب و دریافت تسهیلات سخنانی را بیان نمود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554402
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat