ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2177  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


جشن ییلاق و جلسه شورای عشایری شهرستان سلماس

جشن ییلاق و جلسه شورای عشایری شهرستان سلماس

 

 

 

جلسه شورای عشایری شهرستان سلماس روز یکشنبه مورخه 97/05/07 در محل ییلاق ساری چیچک جنوبی به ریاست فرماندار شهرستان سلماس و با حضور امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان سلماس، مدیر کل امور عشایر استان، معاونت منابع طبیعی و آبخیزداری استان، اعضاء شورای تأمین شهرستان، بخشداران و سایر اعضاء شورای عشایری تشکیل و جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن مجید شروع گردید.
 
حاج آقا موسوی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در سلماس ضمن تاکید بر وحدت اقوام ایرانی و اسلامی، از مسئولین خواست خدمات رسانی به اقشار محروم را در الویت برنامه های کاری خود قرار دهند و از این قشر مرزدار و تولید کننده حمایت کنند.
 
آقای اصغری فرماندار شهرستان سلماس ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضرین، با حائز اهمیت شمردن تولیدات جامعه عشایری و نقش عشایر در تامین نیاز های عمومی، فعالیت های تولیدی عشایر را نمونه بارز اقتصاد مقاومتی دانسته و اظهار داشت دولت جمهوری اسلامی ایران برای خدمات رسانی به عشایر اجرای طرح ها و پروژه ها ی مختلف نظیر تامین آب شرب، باز سازی راهای ارتباطی، توسعه فضا های آموزشی، تامین امکانات بهداشتی و درمانی، گاز رسانی به آبادی های عشایری و ترویج انرژی های خورشیدی در مناطق عشایری را پیگیری می نمایند.
ایشان با اشاره به اینکه طی سالهای 96-97 مبلغ 12740 میلیون ریال تسهیلات بانکی در قالب طرح های افزایش تولید گوشت قرمز، توانمند سازی زنان عشایری و تصویب بنیه مالی و خدمات رسانی تعاونیهای عشایری توسط  اداره امور عشایر شهرستان سلماس پرداخت شده است بر ادامه این طرح ها در سالهای آتی تاکید کرد.
 
آقای اصغری در ادامه به اهمیت مراتع و عرصه های منابع طبیعی و تاثیر آن در افزایش تولیدات عشایری اشاره و اظهار کرد حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی به عزم همه جانبه نیاز دارد.
 
آقای مهندس زینال زاده مدیر کل امور عشایر استان ضمن ارئه آمار جمعیتی و تولیدات عشایر استان، با اشاره بر خدمات عمرانی اداره کل امور عشایر استان احصاء نیازمندی های عشایر و حمایت از تولیدات عشایر از جمله اهداف اصلی این اداره کل می باشد و تمام اهتمام خود را مبنی بر حل درخواست های عشایر خواهیم داشت.
 
مدیر کل امور عشایر استان اظهار کرد اداره امور عشایر سلماس طی سالهای 96-97 در جذب تسهیلات بانکی موفق عمل نموده و این اقدام در تقویت توان تولیدی عشایر و افزایش تولید گوشت قرمز توانمند سازی تعاونیهای عشایر موثر بوده است ایشان از ارائه خدمات سایر دستگاه های اجرائی در مناطق عشایری سلماس تشکر و قدر دانی نموده و اظهار کرد توسعه جامعه عشایر نیازمند مشارکت کلیه دستگاه های اجرایی می باشد.
 
آقای زینال زاده ضمن تاکید بر حفظ و معرفی آداب و سنن عشایری، ایجاد امکانات بوم گردی و گردشگری در مناطق عشایری با توجه به پتانسیل و جاذبه های طبیعی این مناطق تاکید کرد.
 
مدیرکل امور عشایر از خانوار های عشایری خواست با مراجعه به شرکت های تعاونی عشایری بعنوان کارگزار بیمه اجتماعی عشایر و روستائیان جهت بهره مندی از تسهیلات این صندوق اقدام نمایند.
 
در ادامه آقای مهندس قائمی معاونت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به مساحت مراتع در اختیار عشایر و طرح های در حال اجرا اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اشاره نموده و از عشایر بعنوان بهره برداران عرصه های منابع طبیعی خواست با استفاده اصولی از مراتع و رعایت توسعه کارشناسان منابع طبیعی، در حفظ مراتع بعنوان سرمایه ملی کوشا باشند.

 

در پایان نماینده ای از عشایر به ارائه مشکلات منطقه اشاره نموده و مشکلات منطقه اعم از ایل راهها، دریافت تسهیلات بانکی، سرویس های بهداشتی و.... پرداخت.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554409
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat