ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2249  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


نخستین جشنواره ملی عشایر در طبعیت روستای نظر آباد سلماس برگزار می شود.

نخستین جشنواره ملی عشایر در طبعیت روستای نظر آباد سلماس برگزار می شود.

 

 

 

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، نخستین جشنواره ملی عشایر در طبعیت روستای نظر آباد سلماس برگزار می شود.
در این جشنواره، عشایر ۵ استان کشور از جمله آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، کرمانشاه و سمنان و با هدف معرفی آداب و رسوم و فرهنگ و توانمندیهای مختلف زندگی حضور دارند.
 
محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در این مراسم با اشاره به منابع غنی استان در حوزه های مختلف اظهار کرد: به جرات می توان گفت آذربایجان غربی یکی از ثروتمند ترین استانهای کشور است ولی به دلایل مختلف متاسفانه در بسیاری از شاخص های توسعه از جمله سلامت، برخی از حوزه های آموزش و پرورش، راه روستایی و درآمد سرانه در رتبه های پایین کشور قرار دارد .
 
وی ادامه داد: با تلاش و کوشش مدیریت استان و توجه ویژه دولت تدبیر و امید سالهای آینده شاهد رشد و شکوفایی و جبران عقب ماندگی های استان خواهیم بود.
 
وی یکی از شاخص ترین اقدامات مدیریت استان را مبارزه با رانت و فساد عنوان کرد و افزود: مبارزه با رانت و فساد اعتماد عمومی مردم به نظام و دولت را به همراه داشته است .
 
شهریاری افزود: حدود ۷۵ هزار خانوار از ۲۸۰ هزار خانوار روستایی آذربایجان غربی از بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند و استان از نظر متوسط شاخص کشوری در رده پایین قرار دارد.
 
وی اضافه کرد: با بیمه شدن بخش دیگری از مرزنشینان، آمار کل به ۱۴۰ هزار خانوار روستایی می رسد و در نتیجه ۵۰ درصد روستاییان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.
 
مقام عالی استان، با اشاره به اینکه این روستاییان در ۶۵ سالگی از حقوق بازنشستگی نیز برخوردار می شوند، بیان کرد: ۸۰ هزار واحد روستایی هم با حمایت دولت از محل فروش سوخت در مقابل بلایای طبیعی چون زلزله، سیل و آتش سوزی بیمه می شود.
 
شهریاری با اشاره به اینکه صاحبان هر یک از این واحدهای روستایی در صورت بروز حوادث غیرمترقبه ۳۰ میلیون تومان از بیمه دریافت می کنند، اضافه کرد: تاکنون بالغ بر ۲ میلیارد تومان هزینه های حوادث این روستاییان از محل سود سهمیه های سوخت مرزنشینان پرداخت شده است.
 
وی در حوزه اشتغال نیز گفت: سهم آذربایجان غربی از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال است که تا کنون با پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد ریال، استان آذربایجان غربی رتبه یک کشور را به خود اختصاص داده است.
 
استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: در پرداخت تسهیلات مربوط به اشتغال فراگیر و رونق تولید نیز آذربایجان غربی به ترتیب در رتبه های دوم و سوم کشوری قرار دارد.
 
شهریاری گفت: سیاست دولت تدبیر و امید، توجه به مناطق روستایی و عشایری بوده و بودجه های ویژه ای نیز به این حوزه اختصاص داده شده است تا شاخص های توسعه در این مناطق ارتقا یابد.

 

وی همچنین از برگزاری جشنواره های مختلف ملی به میزبانی استان خبر داد و گفت: این جشنواره های برای ایجاد نشاط و شادابی در جامعه اجرا می شود و با برنامه ریزی های صورت گرفته، چندین جشنواره ملی به میزبانی آذربایجان غربی برگزار می شود.
 
 
 


کد خبر:  1554436
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat