ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2186  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


11 حمام خورشیدی بین عشایر آذربایجان غربی توزیع شد

11 حمام خورشیدی بین عشایر آذربایجان غربی توزیع شد

 

 

 

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی با اشاره به تجهیز مناطق عشایری این استان به حمام خورشیدی، گفت: 11 حمام خورشیدی از ابتدای سال جاری تاکنون در بین عشایر این منطقه توزیع و نصب شده است.
 
بهرام زینال زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یک میلیارد و 232 میلیون ریال اعتبار برای تهیه و نصب این حمام های خورشیدی هزینه شده است.
 
وی با اشاره به اینکه رسیدگی به عشایر در کانون توجه دولت قرار دارد، بیان کرد: این تجهیزات تا پایان نیمه نخست سال جاری در بین خانواده های عشایری استان توزیع شده است.
 
وی با اشاره به اینکه راه اندازی حمام های خورشیدی با هدف تامین رفاه و آسایش عشایر انجام می شود، ادامه داد: توسعه استفاده از امکانات و دستگاه هایی که با انرژی خورشیدی کار می کنند از مهمترین برنامه های اداره کل در راستای خدمت رسانی مناسب به عشایر است.
 
مدیرکل امور عشایرآذربایجان غربی ادامه داد: عشایر این استان با امکانات محدود نقش برجسته و مهمی را در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و باید امکانات و تجهیزات لازم در اختیار آنان قرار گیرد.
 
زینال زاده با اشاره به اینکه 15 هزار و 599 خانوار عشایری در استان وجود دارد، بیان کرد: از این تعداد حدود 600 خانوار به خارج از استان کوچ کرده است و بقیه نیز در داخل استان و در شهرستان های چالدران، خوی، پلدشت، ماکو، مهاباد، سلماس و شاهین دژ ییلاق و قشلاق می کنند.
 
وی افزود: 103 هزار و 927 نفر از جمعیت آذربایجان غربی معادل سه درصد جمعیت، عشایر هستند که در 16 شهرستان و یکهزار روستای این استان زندگی می کنند.

 

به گزارش ایرنا 2 میلیون و 670 هزار هکتار اراضی مرتعی در این استان وجود دارد که از این مقدار یک میلیون و 600 هزار هکتار با 59 درصد تحت پوشش عشایر استان است؛ عشایر استان 10 ایل و 22 طایفه مستقل هستند و 336 روستای آذربایجان غربی نیز ویژه عشایر است.
 
 
 

 کد خبر:  1554500
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat