ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2232  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


9 درصد جمعیت عشایری کشور در استان آذربایجان غربی ساکن هستند.

 9 درصد جمعیت عشایری کشور در استان آذربایجان غربی ساکن هستند.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان آذربایجان غربی به نقل از خبرگزاری ایرنا مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی عصر روز سه شنبه در جلسه شورای عشایری استان با اشاره به اینکه 15 هزار و 599 خانوار عشایری در این استان زندگی می کنند، گفت: 9 درصد جمعیت عشایری کشور در این استان ساکن هستند.
 
بهرام زینال زاده افزود: 2 میلیون و 670 هزار هکتار اراضی مرتعی در این استان وجود دارد که از این مقدار یک میلیون و 615 هزار هکتار با 61 درصد تحت پوشش عشایر استان است.
 
وی ادامه داد: عشایر آذربایجان غربی سالانه 16 هزار تن گوشت قرمز، 50 هزار تن شیر، سه هزار تن پشم، حدود 16 هزار مترمربع انواع قالی و قالیچه و 19 هزار جفت کلاه، دستکش، جوراب، گیوه، پاپوش تولید و روانه بازار مصرف می کنند.
 
وی اضافه کرد: با توجه به نقش مهم زنان در جامعه عشایری و در راستای حمایت از آنان، 20 صندوق خرد زنان عشایر در این استان تشکیل شده و مشغول فعالیت است.
 
مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی بیان کرد: حدود 525 نفر از جامعه زنان عشایر عضو صندوق های خرد زنان عشایر این استان هستند.
 
زینال زاده گفت: با توجه به نقش تعاونی عشایری در راستای بهبود امکانات قابل دسترس این قشر و در راستای حمایت از آنان، 10 تعاونی عشایر در این استان تشکیل شده و مشغول فعالیت است.
 
به گزارش ایرنا ٣٥ میلیون هکتار مناطق ییلاقی و قشلاقی در اختیار عشایر قرار دارد و ٣٥ درصد صنایع دستی کشور توسط آنان تولید می شود که در کشور سالانه ٤٠٠ هزار تن گوشت و شیر تولید و 9 میلیون و 500 هزار راس دام از سوی آنان عرضه می کند.

 

عشایر آذربایجان غربی نیز 12 ایل و 21 طایفه مستقل هستند و 336 روستای آذربایجان غربی نیز ویژه عشایر است.
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554578
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byANAJ