ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2198  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


بازدید مهندس قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران از انبار شرکت تعاونی عشایری نور انقلاب ارومیه

بازدید مهندس قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران از انبار شرکت تعاونی عشایری نور انقلاب ارومیه

 

 

در مورخه 97/09/13 مهندس قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران و هیات همراه با همراهی مدیرکل امور عشایر استان و رئیس سازمان جهادکشاورزی استان از دفتر شرکت تعاونی عشایری نور انقلاب ارومیه بازدید نمودند.
در این بازدید مهندس زینال زاده ضمن خوش آمدگویی خدمت رئیس سازمان امور عشایر ایران و هیات همراه و رئیس سازمان جهادکشاورزی استان افزود شرکت عشایری نور انقلاب از سال 97 بسیار فعال بوده و در بحث آرد و نهاده های دامی به عشایر منطقه بسیار کمک نموده.  
 ایشان افزود در شهرستان ارومیه 29 آبادی عشایری با جمعیت 2400 خانوار وجود دارد که اکثرآ از ییلاقات شهرستان های ارومیه و اشنویه استفاده می کنند.
وی بیان داشت در سال قبل عشایر استان در صندوق بیمه اجتماعی فقط 7 درصد عضو بودند که امسال حدود 39 درصد عضو هستند.                
 در ادامه یک نفر به نمایندگی از عشایر در خصوص درخواست ها و نیازمندیهای عشایر بیان داشت ابطال پروانه چرا توسط منابع طبیعی یکی از عمده مشکلات عشایر میباشد که تولیدات دامی آنها را با مشکل مواجه ساخته ایشان افزود مرمت ایلراههای عشایری جهت تسهیل در عبور و مرور و احداث ابشخوردامی و احداث سیل بندها از مواردی است که در بهبود معیشت جامعه عشایری ضروری است.   
سپس مهندس کریم زاده بیان داشت ما قدردان عشایر مولد استان هستیم و این وظیفه ماست که خدمات اثر بخشی را جهت رفاه حال عشایر عزیز انجام دهیم تا شاهد رشد و ارتقا تولید در مناطق عشایری باشیم. ایشان افزود عشایر استان آذربایجان غربی 25درصد پروتئین استان را تولید و به بازار مصرف عرضه می کنند .   
 
مهندس قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران در این بازدید افزود در حوزه عشایری زندگی بسیار پر مشقت است و یکی از کارهایی که ما می توانیم بکنیم استفاده از مناطق و ظرفیت های متعدد مناطق عشایری است . 
یکی از استان هایی که تنوع گیاهان دارویی بسیار زیاد است استان آذربایجان غربی است که بایستی با استفاده ازتسهیلات اشتغالزا و ظرفیتهای بالقوه عشایری بحث گیاهان دارویی را بسط و توسعه دهیم ایشان بیان داشتند.                                                  
 هیچ محدودیتی در حوزه تسهیلات نداریم و در بحث دامداری عشایر فعال در حوزه دامداری می توانند با ثبت طرح در سامانه کارا از سود صفر درصد در مناطق مرزی استفاده نمایید.    
 در زنجیره تولید گوشت قرمز، جو خام مصرف نکنید جو را بلغورکنید و با مواد مکمل مخلوط کنید و یک غذای کامل به دام دهید که بعد از شش ماه شاهد افزایش تولید دام خواهید بود بعد از تولید به موقع و بازاریابی مناسب می توانیم به بازار مصرف عرضه نمود.     
رئیس سازمان امور عشایر اظهار داشتند تشکل ها باید فعال بوده و برای تولیدات عشایر بازار یابی نمایند و این چرخه تولید به نحو احسن تکمیل شود.

 

مهندس قندالی بیان داشت بیمه دام را جدی بگیرید بدون بیمه دام پرداخت تسهیلات ممکن نمی باشد و باید دام خود را بیمه نمایید که دو سوم حق بیمه را دولت پرداخت می نماید و فرصت بسیار خوبی است تا عشایر عزیز از این فرصت بهره مند گردند. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554582
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat