ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2198  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


رئیس سازمان امور عشایر ایران: دستگاه های فرهنگی و مذهبی کمتر وارد حوزه عشایر می شوند

رئیس سازمان امور عشایر ایران: دستگاه های فرهنگی و مذهبی کمتر وارد حوزه عشایر می شوند

 

 

 رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: سه طرح ویژه آموزشی، فرهنگی و بهداشتی مختص عشایر در شورای عالی عشایر و هیئت دولت مصوب شده است اما دستگاه های فرهنگی و مذهبی کمتر وارد حوزه عشایر می شوند.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نماینده مردم ماکو و چالدارن در مجلس با حضور در سازمان امور عشایر ایران با رئیس سازمان دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات عشایر گفتگو و تبادل نظر کرد.
رئیس سازمان امور عشایر ایران در این دیدار با اشاره به اینکه وظایف همه دستگاه ها در قبال جامعه عشایری تبیین و تبدیل به قانون شده است، افزود: حوزه فرهنگ عشایر عمدتا ارتباط به دستگاه های تبلیغی دارد که متاسفانه این دستگاه ها به وظایف خود در قبال عشایر عمل نمی کنند.
وی ادامه داد: فرهنگ عشایر دو وجه دارد یک وجه آن بخش عمومی است و یک وجه آن هم مربوط به مسائل مذهبی می شود که ضروری است دستگاه های متولی در بخش مذهبی وظایف خود را در قبال عشایر انجام دهند.
رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به سهم عشایر از اعتبارت مالیات بر ارزش افزوده، گفت: از این اعتبارات برای بهره مند کردن عشایر از انرژی خورشیدی، بهسازی چشمه ها، راه اندازی سرویس های بهداشتی در مناطق عشایری استفاده می شود که اگر این اعتبارات بجای خود مصرف شود کمک های خوبی به عشایر می شود.
وی با اشاره به نوسات ارزی در کشور، بیان داشت: در ماه های اخیر قیمت خیلی از کالاها به سه برابر افزایش یافته با این وجود تلاش کردیم قیمت نهاده های دامی افزایش نیابد که بر اساس افزایش نرخ ارز، نهاده های دامی افزایش 1.5 برابری داشته است.
قندالی افزود: از هم اکنون تشکل های عشایری را بسیج کرده ایم تا نهاده های دامی مورد نیاز دامداران عشایری را برای سال آینده تامین کنند.
رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه امسال برای آبرسانی به عشایر 40 میلیارد تومان مصوب داشتیم، گفت: تا کنون 27 میلیارد تومان از این اعتبارات تخصیص یافته که یک میلیارد و 700 میلیون تومان آن به عشایر آذربایجان غربی اختصاص داده شده است.
وی افزود: همچنین دو دستگاه کامیون تانکردار آبرسان و 3 خودروی کمک دارد برای خدمات رسانی به عشایر آذربایجان غربی اختصاص داده شده و یک دستگاه نیز به عشایر چالدران اختصاص داده می شود.
قندالی با اشاره به اختصاص اعتباراتی به صندوق توسعه بخش کشاورزی عشایر، گفت: یک میلیارد و 850 میلیون تومان  از این اعتبارات سهم عشایر آذربایجان غربی است.
رئیس سازمان امور عشایر ایران در پایان از تلاش، همکاری و توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جامعه عشایری قدردانی کرد.
 


کد خبر:  1554714
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byANAJ