ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2149  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


13 حمام خورشیدی بین عشایر آذربایجان غربی توزیع شد

13 حمام خورشیدی بین عشایر آذربایجان غربی توزیع شد

 

 

 

ارومیه - ایرنا - مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی با اشاره به تجهیز مناطق عشایری این استان به حمام خورشیدی، گفت: 11 حمام خورشیدی طی یک سال گذشته در بین عشایر این منطقه توزیع و نصب شده است و 2 مورد دیگر نیز تا پایان بهار سال جاری راه اندازی می شود.
بهرام زینال زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یک میلیارد و 232 میلیون ریال برای تهیه و نصب این حمام ها هزینه شده است.
وی اعلام کرد: 280 میلیون ریال برای خرید و راه اندازی 2 حمام خورشیدی جدید هزینه شد که در شهرستان های خوی و اشنویه راه اندازی می شود.
وی اضافه کرد: 14 مورد پَک /بسته/ خورشیدی با 70 میلیون ریال اعتبار برای مناطق عشایری بوکان و سلماس در نظر گرفته شده است که با آغاز کوچ عشایر در اردیبهشت امسال بین آنها توزیع می شود.
مدیرکل امور عشایرآذربایجان غربی با اشاره به اینکه رسیدگی به عشایر در کانون توجه دولت قرار دارد، بیان کرد: راه اندازی حمام های خورشیدی با هدف تامین رفاه و آسایش عشایر انجام می شود.
وی ادامه داد: توسعه استفاده از امکانات و دستگاه هایی که با انرژی خورشیدی کار می کنند از مهمترین برنامه های اداره کل در راستای خدمت رسانی مناسب به عشایر است.
زینال زاده ادامه داد: عشایر این استان با امکانات محدود نقش برجسته و مهمی را در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و باید امکانات و تجهیزات لازم در اختیار آنان قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه 15 هزار و 599 خانوار عشایری در استان وجود دارد، بیان کرد: از این تعداد حدود 600 خانوار به خارج از استان کوچ کرده است و بقیه نیز در داخل استان و در شهرستان های چالدران، خوی، پلدشت، ماکو، مهاباد، سلماس و شاهین دژ ییلاق و قشلاق می کنند.
وی افزود: 103 هزار و 927 نفر از جمعیت آذربایجان غربی معادل سه درصد جمعیت، عشایر هستند که در 16 شهرستان و یکهزار روستای این استان زندگی می کنند.
به گزارش ایرنا 2 میلیون و 670 هزار هکتار اراضی مرتعی در این استان وجود دارد که از این مقدار یک میلیون و 600 هزار هکتار با 59 درصد تحت پوشش عشایر استان است؛ آذربایجان غربی سومین استان کشور از نظر جمعیت عشایری است و حدود 15 هزار و 599 خانوار عشایری با جمعیتی بالغ بر 104 هزار نفر در این استان زندگی می کنند که 3.5 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند.

 

عشایر استان 10 ایل و 22 طایفه مستقل هستند و 16 شهرستان استان دارای عشایر و 336 روستا نیز ویژه عشایر است.
 
 
 
 


کد خبر:  1554778
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat