ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2138  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی: 4 میلیارد ریال وام به صندوق خرد عشایر آذربایجان غربی پرداخت شد

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی: 4 میلیارد ریال وام به صندوق خرد عشایر آذربایجان غربی پرداخت شد

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، بهرام زینال زاده با اشاره به نقش مهم زنان در جامعه عشایری اظهار داشت: در حال حاضر 24 صندوق خرد زنان عشایر در آذربایجان غربی با بیش از 600 عضو تشکیل شده و مشغول فعالیت هستند.
وی افزود: این زنان در بخش های دامپروری، پرورش مرغ بومی، پرورش قارچ، تولید گیاهان دارویی و تولید صنایع دستی فعالیت می کنند و تسهیلات قرض الحسنه در راستای توانمندسازی زنان عشایر به آنان اعطا شده است.
مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی با اشاره به اینکه توانمندسازی زنان روستایی و عشایری از مهمترین اهداف دفتر امور زنان روستایی و عشایری است، اضافه کرد: تا کنون 540 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به تمامی صندوق های خرد زنان عشایری اعطا شده است.
زینال زاده ادامه داد: توانمندسازی زنان روستایی و عشایری از طریق توسعه برنامه های آموزشی، ترویجی و مشارکتی به منظور ایفای نقش موثرتر آنان در بخش کشاورزی است.
وی با اشاره به 56 هزار و391 نفر جمعیت باسواد عشایری آذربایجان غربی افزود: از این تعداد 35 هزار و 161 نفر مرد و 21 هزار و 320 نفر زن هستند.

 

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی اظهار داشت: حدود 104 هزار نفر جمعیت در قالب 15 هزار و 599 خانوار عشایری در آذربایجان غربی زندگی می کنند و این تعداد، حدود 9 درصد جمعیت عشایری کشور را شامل می شود.
 

 کد خبر:  1554783
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat