ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2121  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


دوران پر رونقی را در دولت تدبیر و امید در بخش عشایری داشته ایم

دوران پر رونقی را در دولت تدبیر و امید در بخش عشایری داشته ایم

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی امروز شنبه 7 اردیهشت ماه در گردهمایی سراسری مدیران تشکل ها و مسوولین امور عشایر کشور با حضور وریر جهادکشاورزی با اعلام این مطلب افزود: طی این مدت یک هزار میلیارد تومان از محل بند (ب) ماده (۵۲) مدیریت بحران به عشایر پرداخت شده است.
وی افزایش مشارکت در فعالیت های تولیدی عشایر را یکی از محورهای کاری سازمان امور عشایر ایران در راستای سیاست های دولت عنوان کرد و اظهار داشت: امروز علاوه بر دامداری، موضوعات دامپروری، گردشگری و گیاهان دارویی در حوزه عشایر مطرح است.
قندالی گفت: توقع ما از تشکل های عشایری این است که بیش از گذشته وارد عرصه های مختلف فعالیت در مناطق عشایری از جمله طرح زنجیره تولید گوشت قرمز شوند.
رئیس سازمان امور عشایر ایران بیان داشت: تا سال ۹۶ حدود ۳۵۰ هزار تن جو دامداران عشایری از طریق شرکت پشتیبانی امور دام تامین می شد، اما در سال گذشته این رقم به ۵۰ هزار تن رسیده زیرا مابقی نیاز توسط تشکل های عشایری تامین شده است.
وی خرید نهاده های دامی از مبدا را از سیاست های سازمان امور عشایر عنوان کرد و ابراز امیدواری نمود با توزیع ارزی و فراهم شدن الزامات، نهاده های مورد نیاز عشایر توسط تشکل ها از کشورهای مبدا خریداری و با قیمت کمتر از بازار در اختیار عشایر قرار گیرد.
قندالی افزود: از محل صندوق توسعه بخش عشایری مبلغ ۱۵ میلیارد تومان برای خرید نهاده ها از منابع داخلی در اختیار تشکل ها قرار داده ایم و امسال تشکل ها را ملزم کرده ایم ۳۱۰ هزار تن از منابع داخلی نهاده دامی مورد نیاز عشایر را تامین کنند.
رئیس سازمان امور عشایر ایران خاطر نشان کرد: اصلاح روش تغذیه دام و آموزش و ترویج به موفقیت های خوبی رسیده به طوری که بیش از ۱۸۰ هزار تن کنستانتره توسط عشایر به مصرف دام رسیده و پیش بینی می شود این میزان به ۵۰۰ هزار تن در افق برنامه ششم برسد.
وی با اشاره به تشکیل صندوق خرد زنان عشایری گفت: امیدواریم ۵۰ درصد از زنان عشایر از طریق این صندوق وارد عرصه تولید شوند.
قندالی گفت: سرمایه صندوق توسعه بخش عشایری در سال ۹۳ حدود ۱۹ میلیارد تومان بود که این رقم امروز به ۷۳ میلیارد تومان رسیده است.
رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان این که ده درصد از سهم دولت در این صندوق هنوز تامین نشده است، گفت: بخشی از سهم دولت با واگذاری تاسیسات تامین خواهد شد.

 

وی افزود: نزدیک به ۳۱۴ واحد تاسیسات را به تشکل های عشایری واگذار کرده ایم که ارزش ریالی آن ۲۸ میلیارد تومان است که از این میزان ۱۳ میلیارد تومان به صندوق توسعه بخش کشاورزی عشایر به عنوان سهم دولت واریز شده است.
 
 
 


کد خبر:  1554807
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat