ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2133  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


وزیر جهادکشاورزی تاکید کرد: توانمند سازی و افزایش درآمد و رفاه عشایر از طریق ایجاد زنجیره ارزش

وزیر جهادکشاورزی تاکید کرد: توانمند سازی و افزایش درآمد و رفاه عشایر از طریق ایجاد زنجیره ارزش

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، محمود حجتی امروز شنبه 7 اردیبهشت ماه در گردهمایی سراسری مدیران تشکل ها و مسوولین امور عشایر کشور اظهار داشت: عشایر خیلی کمتر از آنچه که حاصل دسترنجشان است بهره برده و نتایج مرارت ها و زحمات و تولید این قشر بیشتر نصیب دیگران شده است.
وی ادامه داد: با راه اندازی و تکمیل زنجیره های ارزش و تولید و رفع نیازهای عشایر باید تلاش کنیم محصولات عشایر بدون واسطه به دست مصرف کننده نهایی برسد.
حجتی با بیان اینکه بسترهای پشتیبانی ایجاد زنجیره اعم از امکانات، منابع اعتباری و آموزش توسط دولت در بخش عشایر آماده شده است، افزود: در زنجیره ارزش علاوه بر تولید گوشت باید به صنایع جانبی مانند تولید پشم نیز توجه شود.
وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: در گذشته، بخش عمده اقتصاد عشایر حول محور دام بود، اما امروز با افزایش قیمت ارز برخی از صنایع جانبی دامپروری مانند پشم و پوست باید در دستور کار قرار گیرد.
وی اضافه کرد: بخشی از زنجیره ارزش در جامعه عشایری، صنایع دستی است که درآمدزا می باشد و باید پیگیری شود تا این صنایع به طور مستقیم به دست مصرف کنندگان برسد.
حجتی گفت: تشکل های عشایری باید با ایجاد مراکز عرضه مستقیم در شهرها به موضوع ارائه صنایع دستی بپردازند.
وزیر جهاد کشاورزی بوم گردی و تولید گیاهان دارویی را از دیگر بسترهای افزایش درآمد عشایر عنوان کرد و افزود: توسعه بوم گردی و گردشگری عشایر منجر به توسعه مناطق عشایری خواهد شد.
وی با اشاره به ظرفیت های فراوان گیاهان دارویی در مناطق عشایری و عرصه های منابع طبیعی کشور اظهار داشت: با تقویت تولید گیاهان دارویی در عرصه مراتع، آموزش و حمایت مالی به صورت فنی و سازگار با محیط زیست، می توان زمینه های کار و درآمد را برای عشایر ایجاد کرد.
حجتی با تاکید بر افزایش رفاه جامعه عشایری، گفت: امور رفاهی اعم از تامین آب سالم، مسکن، بهداشت و آموزش باید با همکاری سایر دستگاه ها برای عشایر ایجاد شود تا بخشی از نگرانی های این جامعه برطرف و بتوانند به تولید خود ادامه دهند.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه باید نگاه توسعه ای به جامعه عشایری داشته باشیم، گفت: توانمندسازی تنها جنبه اقتصادی ندارد بلکه توانمندسازی به معنای اجتماعی، فرهنگی، فکری و آموزشی نیز هست.
وی رفع نیازهای عشایر و توانمندسازی آنان را ضروری دانست و اظهار داشت: عشایر باید به حقوق خود وقوف پیدا کنند و این اتحادیه ها، تشکل ها و تعاونی های عشایری هستند که باید نیازهای عشایر را تعریف و پاسخگوی آن باشند.

گفتنی است، در این گردهمایی که معاون برنامه ریزی و اقتصادی و معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور عشایر ایران و 300 نفر از مدیران تشکل ها و مسوولین امور عشایر کشور حضور داشتند، از نمونه های برتر اتحادیه ها، تعاونی های عشایر و صندوق خرد زنان عشایری با اهدا لوح، تقدیر بعمل آمد

 

 

 

 کد خبر:  1554808
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat