ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 276  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


نشست هم افزایی کارشناس مشارکت های مردمی کمیته امداد منطقه 1 ارومیه در جمع مدیران و کارکنان اداره کل امور عشایر استان

نشست هم افزایی کارشناس مشارکت های مردمی کمیته امداد منطقه 1 ارومیه در جمع مدیران و کارکنان اداره کل امور عشایر استان

 

 

 

 

در مورخه 98/02/24 ساعت 13 جلسه ای به منظور مشارکت کارکنان در طرح اکرام ایتام با حضور حجت الاسلام عبدالهی ، مدیر کل امور عشایر  استان و مجموعه کارکنان اداره کل امور عشایر در نماز خانه آن اداره کل برگزار گردید.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی کارشناس مشارکت های مردمی کمیته امداد منطقه 1 ارومیه در جمع کارمندان اداره کل امور عشایر استان فرمود: در طول تاریخ بسیار اتفاق افتاده است که افراد از طریق برداشت نامناسب از آیات قرآن کریم و روایات منحرف شده اند که به  مثالی از سختی های دوران تبلیغ حضرت محمد مصطفی (ص) اشاره کرد و گفت پیامبر (ص)در سال های اول حضور در مدینه به صورت ایستاده سخنرانی می کردند تا اینکه نجاری برای ایشان منبری ساختند. وقتی پیامبر (ص)برای اولین بار از آن منبر بالا می رفتند جبرییل نازل شده و سه دعا خواندند؛ دعای اول این بود خدا لعنت هر که را احترام به بزرگتر و والدین خود را نگه ندارد، دعای دوم خدا لعنت کند هر که ماه رمضان را درک کند اما خداوند در پایان ماه او را نیامرزد و اما دعای سوم خدا لعنت کند هر کس را که نام تو را بشنود و صلوات نفرستد. وی در تفسیر این ماجرا گفت: هر که می خواهد همراه با پیامبر (ص)باشد باید دو مقدمه را رعایت کند اول اینکه مسایل اخلاقی به ویژه مصداق کاملش احترام به پدر و مادر را در نظر بگیرد و ثانیا مسایل معنوی از جمله ماه مبارک رمضان را درک نماید.
ایشان در ادامه با اشاره به طرح اکرام ایتام در ماه مبارک رمضان گفت: خداوند متعال اگر می‌خواست می‌توانست همه را بی‌نیاز از پدر و مادر خلق کند؛ اینکه برخی در جوانی از دنیا می‌روند و یا والدین خود را در خردسالی از دست می‌دهند همه به مشیت الهی است چراکه خواست خداوند این است که زندگی انسان با فراز و فرود، و سختی و آسودگی همراه باشد تا با مشاهده و لمس آن هم شاکر خداوند باشد و هم روحیه عبادی بیشتری داشته باشد. وی با بیان اینکه کمک کردن یک هنر است و این عمل نیک باید کریمانه و با محبت همراه باشد، گفت: سعی کنیم برای کمک به دیگران و حفظ احترام آنها از تجربه افرادی که در این زمینه فعالیت دارند استفاده کنیم تا بتوانیم بهترین روش را برای یاری رساندن انتخاب کنیم.

 

کارشناس کمیته امداد خمینی  بیان کرد: در این ماه رحمت و برکت که الگوی همه مردم این سرزمین حضرت علی(ع) است، کودکان مظلوم و بی‌پناه، معلولان جسمی و ذهنی که در مراکز توانبخشی نگهداری می‌شوند و زنان سرپرست خانواری که با آبرو و عزت زندگی خود را اداره می‌کنند چشم به راه حمایت علی‌گونه هستند. رسیدگی به ایتام در ماه مبارک رمضان پیام‌آور ارادت مردم مشفق و نیکوکار به مولا امیرالمؤمنین(ع) بزرگ‌ترین یاور و مددکار یتیمان است و تأثیرات عمیق اجتماعی و انسانی را به دنبال خواهد داشت. پس در این ماه پرفضیلت کمک به دیگران به ویژه ایتام را که بیش از هر کس دیگری نیازمند توجه و رسیدگی هستند، فراموش نکنیم.   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554817
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat