ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2129  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


اولین جلسه شورای عشایری شهرستان پلدشت

اولین جلسه شورای عشایری شهرستان پلدشت

 

 

 

 اولین جلسه شورای عشایری شهرستان پلدشت در سال جاری به مورخه 98/03/12 با حضور معاونت محترم فرمانداری، نماینده مردم ماکو،چالدران شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل امور عشایر استان آذربایجان غربی ، اعضای شورای تامین شهرستان، مسئولین ادارات و سران و معتمدین عشایر شهرستان پلدشت در محل فرمانداری محترم شهرستان پلدشت برگزار گردید.

 جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید شروع گردید  در ابتدا آقای شیخکانلو مسئول امور عشایر شهرستان پلدشت گزارشی اجمالی از خدمات ارائه شده در سال گذشته ، مسائل و مشکلات کوچ ارائه نمودند .
 ضمنا دو نفر از سران و ریش سفیدان عشایر به بیان مسائل و مشکلات پیرامون عشایر شهرستان پرداختند.
 در ادامه حاج آقا شریف پور نماینده مردم ماکو، چالدران شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص ارائه خدمات از جمله توزیع نهاده های دامی و گازرسانی به روستاهای عشایر نشین مرزی علیرغم سنگلاخی و هزینه بر بودن مسیر گاز کشی روستاهای عشایری پلدشت توضیحاتی را بیان نمود و اظهار داشتند که علیرغم اجباری و قانونی بودن پلاک کوبی برای تمامی دامهای کشور، خوشبختانه عشایر شهرستان های ماکو و پلدشت و شوط جز مناطق کم ریسک قاچاق دام محسوب شده و پلاک کوبی دام های آنان آخرین اولویت استانی می باشد. و ضمن تقدیر و تشکر از دستگاه های اجرایی خواهان ارائه خدمات بیشتر به مناطق عشایرنشین شدند.
در ادامه آقای حبیب زاده معاونت محترم فرمانداری شهرستان پلدشت ضمن خیر مقدم حضور حاضرین جلسه و تقدیر و تشکر از هماهنگی ستاد کوچ عشایر،به موضوع اهمیت عشایر بعنوان مرزداران واقعی کشور و جایگاه آنان در تولید ، مطالبی را پیرامون حفظ امنیت مرزها و تسهیل کوچ عشایر بیان نمودند.
 جناب آقای مهندس زینال زاده مدیرکل محترم امور عشایر استان آذربایجانغربی بیان داشته که عشایر شهرستان های ماکو و پلدشت و شوط و حتی خوی و سلماس به مناطق ییلاقی چالدران کوچ می کنند که لازم است جهت حل مسائل عشایر جلسه ای با حضور فرمانداران فوق در محل فرمانداری چالدران تشکیل گردد و ایشان بیان  داشتند که در مسیر ایلراه نادو یک پل جهت جلوگیری از آسیب های حوادث طبیعی از جمله سیل احداث گردد. مدیر کل امور عشایر استان اظهار داشتند که فعلا جابجایی زمینی دام عشایر در زمان و مسیر معین کوچ  معاف از پلاک کوبی می باشد ولی در صورت حمل دام با وسایل نقیله به سایر شهرستان ها نیاز به مجوز از شبکه دامپزشکی و اخذ بارنامه را دارد.
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554837
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat