ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2114  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


اولین جلسه شورای عشایری شمال استان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی

اولین جلسه شورای عشایری شمال استان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی

 

 

 

در مورخه 98/03/20 جلسه هماهنگی عشایر شمال استان با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل امور عشایر استان آذربایجان غربی، فرماندار چالدران،نماینده مردم شهرستانهای ماکو،چالدران،شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی ،فرمانداران شمال استان،مدیران دستگاه های اجرایی، روسای ادارات عشایر شمال استان و حدود 50 نفر از معتمدین و ریش سفیدان عشایر در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان چالدران برگزار شد.
در این جلسه مهندس زینال زاده مدیر کل امور عشایر ضمن عرض خیر مقدم و خوشامدگویی و تشکر از همراهی و همدلی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار، فرمانداران ،مدیران دستگاه های اجرایی و ریش سفیدان عشایری شمال استان بیان داشت: جلسات شورای عشایری فرصت مناسبی جهت پیگیری مسائل و مشکلات جامعه عشایری است که از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون در جهت ارائه خدمات بهتر و ارتقای وضعیت معیشت جامعه عشایری سالانه به صورت مستمر برگزار می گردد.
مهندس زینال زاده سپس به مسائل و مشکلات ایل راه های استان اشاره کرد و بیان داشت که هرساله به دلیل جاری شدن سیلاب و روان آب ها، بخشی از ایلراه های عشایری و مسیرهای عبور احشام و چهارپایان نظیر پل ها و گذرگاه ها تخریب و مسدود می شود که عشایر به ناچار از گذرگاه های مرتفع و پرخطر عبور می کنند. که برای بهسازی و بازگشایی ایلراه ها بیش از 2 میلیارد ریال اعتبار نیاز است .مهندس زینال زاده با اشاره به کمبود سرویس های بهداشتی سیار و حمام های خورشیدی در مناطق ییلاقی اظهار داشت: که با توجه به کمبود امکانات و اهمیت و توسعه بهداشت در بین این قشر و همچنین با توجه به کوچ کردن عشایر و لزوم فراهم کردن سرویس بهداشتی سیار و حمام های خورشیدی برای عشایر در مناطق ییلاقی ، ضرورییست که با تخصیص اعتبار و مساعدت تمام دستگاه های خدمات رسان در حوزه عشایر این قشر عزیز از ارائه خدمات مطلوب برخوردار شوند.
درادامه مهندس زینال زاده به تولیدات دامی عشایر استان اشاره کرد و بیان داشت بیش از 30 درصد گوشت قرمز استان را عشایر تولید می کنند که شامل 16 هزار تن می باشد 50 هزار تن شیر و 3 هزار تن پشم توسط این عشایر تولید می شود که 25 درصد فراوده های پروتینی استان توسط این عشایر تولید می شود
مصطفوی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در این جلسه با اشاره به جایگاه ویژه عشایر ، حمایت ، تقویت ،بررسی و رفع مشکلات عشایر و همچنین کمک به رونق تولید و گسترش فعالیت های عشایر را از جمله برنامه های مهم دولت تدبیر و امید عنوان کرد.
فرماندار چالدران نیز با اشاره به جمعیت 30هزار نفری عشایر از شهرستان های شمال استان در فصل تابستان اظهار داشت:ضروریست به این قشر زحمتکش و سختکوش با برنامه ریزی مناسب خدمات مطلوبی جهت حمایت لازم برای تولید فراورده های گوشتی،لبنی و پشم در سال رونق تولید صورت گیرد .
آقای مهندس محمدزاده مباحث و مشکلاتی از جمله اجرای طرح پلاک کوبی،رعایت تعادل دام و مرتع،اجرای طرحهای آبخیزداری و آبخان داری،تجدید نظر در اجرای طرح ممیزی،تخصیص اعتبارات لازم در جهت ساماندهی ایل راههای شهرستان،هماهنگی کامل عشایر با نیروهای امنیتی در خطوط مرزی و ...را مطرح نمود.
نماینده شهرستانهای ماکو،چالدران،شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به فرموده بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران مبنی بر این که عشایر ذخائر انقلاب اسلامی هستند اظهار داشتند این عزیزان همواره در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی یار و یاور و پشتیبان نظام و انقلاب بوده اند.
در این جلسه فرمانداران،مدیران کل و 6 نفر از عشایر شمال استان به بیان نظرات خود پیرامون بررسی مسائل و مشکلات عشایر پرداختند که از جمله مشکلات عشایر می توان به مرمت و بازسازی ایل راه، نبود سرویس های بهداشتی مناسب، آب آشامیدنی و ..... اشاره کرد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554843
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat