ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 281  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


ارزش تولیدات عشایر استان آذربایجان غربی پنج هزار میلیارد ریال است.

ارزش تولیدات عشایر استان آذربایجان غربی پنج هزار میلیارد ریال است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان به نقل از - ایرنا - مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی گفت: سالانه ارزش تولیدات عشایری استان بیش از پنج هزار میلیارد ریال است.
بهرام زینال زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عشایر استان در جمع ۲ میلیون راس دام را پرورش می‌دهند و سالانه ۱۶ هزار تُن گوشت قرمز، ۵۰ هزار تُن شیر و مواد لبنی و سه هزار تُن پشم تولید می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی از نظر جمعیت عشایر در جایگاه سوم کشور قرار دارد، افزود: عشایر استان ۲ میلیون راس دام را در اختیار دارند و شصت هزار هکتار از باغات و مزارع استان نیز توسط عشایر بهره برداری می‌شود.
وی بیان کرد: عشایر این استان با امکانات محدود نقش برجسته و مهمی را در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و باید امکانات و تجهیزات لازم در اختیار آنان قرار گیرد.
وی اضافه کرد: در سال جاری ۹۰ طرح عمرانی از جمله مرمت ۳۰۰ کیلومتر راه عشایری،تهیه آب بهداشتی سالم برای شرب انسان و دام، توزیع پک و آبگرمکن های خورشیدی، توزیع نهاده‌های دامی، آرد، مواد سوختی و اعطای تسهیلات کم بهره به عشایر استان همچون سالهای گذشته پی گیری خواهد شد.
وی اظهار داشت: با مرمت این میزان مسیر بیش از 1000 خانوار عشایری در شهرستان‌های ماکو، چالدران، ارومیه، شاهین دژ، میاندوآب، اشنویه، پیرانشهر، مهاباد و نقده از راه‌های مناسب برای تردد برخوردار شدند.
مدیر کل امور عشایری آذربایجان غربی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است امسال به منظور بهره مندی عشایر از انرژی های پاک ۱۰۰ دستگاه پک خورشیدی و ۱۵ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در اختیار عشایر استان قرار گیرد.
وی افزود: سال ۱۳۹۷ در مجموع ۲۰ هرار تُن نهاده دامی شامل جو، کنسانتره و سبوس در اختیار عشایر استان قرار گرفت و در سه سال گذشته ۲۰۰ میلیارد ریال در قالب تسهیلات کم بهره به عشایر اعطا شده است.

 

در آذربایجان غربی ۲ میلیون و ۶۷۰ هزار هکتار اراضی مرتعی وجود دارد که از این مقدار یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار با ۵۹ درصد تحت پوشش عشایر استان است؛ عشایر استان ۱۲ ایل و ۲۱ طایفه مستقل هستند و ۳۳۶ آبادی آذربایجان غربی نیز ویژه عشایر است.


کد خبر:  1554858
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat