ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2128  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


چهارمین جشنواره سراسری گیلاس در شهر اشنویه /پایتخت گیلاس ایران/ با حضور جمعی از مسوولان کشوری و استانی آغاز به کار کرد.

چهارمین جشنواره سراسری گیلاس در شهر اشنویه /پایتخت گیلاس ایران/ با حضور جمعی از مسوولان کشوری و استانی آغاز به کار کرد.

 

 

 

چهارمین جشنواره سراسری گیلاس با حضور معاون وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، معاون سیاسی و امنیتی استانداری، مدیر کل امور عشایر استان، مدیرکل امور روستایی استانداری، نماینده اشنویه و نقده و نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی و شماری از مدیران کل دستگاه های اجرایی آذربایجان غربی در شهرستان اشنویه برگزاری گردید.
فرماندار اشنویه در این مراسم گفت: این شهرستان بهترین و بیشترین تولید گیلاس را در غرب کشور به خود اختصاص داده است و به پایتخت گیلاس کشور معروف است.
اسعد خضری با بیان اینکه این شهرستان ظرفیت قابل توجهی در حوزه گردشگری و کشاورزی دارد، افزود: اشنویه در چند سال گذشته گام های توسعه را به خوبی تجربه کرده و در مسیر پیشرفت قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند نقش مهمی در حضور گردشگران و جذب سرمایه گذاران حوزه کشاورزی به ویژه باغداری داشته باشد.
خضری با بیان اینکه این شهرستان دارای بیش از ۸۰ کیلومتر مرز مشترک با ۲ کشور عراق و ترکیه است، گفت: شناساندن ظرفیت های اشنویه که از امنیت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری برخوردار است، به صورت عام و شناساندن محصولات باغی این منطقه از جمله گیلاس و سیب به صورت خاص از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی با اشاره به طرفیت های بسیار خوب حوزه گردشگری در این شهرستان اضافه کرد: همه ساله گردشگران بسیاری برای گردش و خرید این محصول به اشنویه سفر می کنند و این یاقوت های قرمز را به عنوان سوغاتی این منطقه با خود به همراه می برند.
این جشنواره به مدت سه روز با حضور علاقه مندانی از سراسر کشور در شهرستان مرزی اشنویه آغاز به کار کرد؛ در حاشیه این جشنواره ۴۰ غرفه از صنایع دستی، محصول گیلاس منطقه، محصولات باغی، زراعی، گل، شرکت های گردشگری و سیاه چادرهای عشایر نیز دایر شده است.
رسول جلیلی رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در چهارمین جشنواره ملی گیلاس گفت: برگزاری جشنواره ملی گیلاس بهانه ای برای شناساندن توانمندی ها و ظرفیت های این شهرستان در زمینه کشاورزی است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: شهرستان اشنویه یکی از قطب های کشاورزی در زمینه سیب و گیلاس می باشد.
وی افزود: در این شهرستان ۲۹سردخانه و ۲ کارخانه دام و طیور وجود دارد.

 

گفتنی است در این جشنواره اداره کل امور عشایر استان با همکاری اداره امور عشایر شهرستان اشنویه با برپایی دو سیاه چادر عشایری، صنایع دستی و توانمندی های جامعه عشایر را به تصویر کشید و با پخت آش دوغ و انواع غذاهای محلی پذیرای بازدیدکنندگان عزیز گردید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554859
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat