ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 279  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


عرضه خدمات بهداشتی رایگان به ۲۴۳۰ خانوار عشایری ارومیه

عرضه خدمات بهداشتی رایگان به ۲۴۳۰ خانوار عشایری ارومیه

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان آذربایجان غربی به نقل از - ایرنا- مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی گفت: ۲ هزار و ۴۳۰ خانوار عشایری شهرستان ارومیه برای نخستین بار در سطح کشور از خدمات بهداشتی رایگان در ییلاقات بهره‌مند می‌شوند.
بهرام زینال‌زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح از روز گذشته در منطقه عشایری سیلوانای ارومیه آغاز شد و بیش از ۱۲۰ خانوار عشایری این منطقه خدمات بهداشتی و درمانی دریافت کردند.
وی ادامه داد: چهار نفر از همکاران وزارت بهداشت از جمله یک پزشک عمومی، ماما، بهورز و یک پرستا در این طرح خانواده‌های عشایری را معاینه می‌کنند.
وی بیان کرد: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به عشایر تا زمانی که این خانواده‌ها در مناطق ییلاقی هستند، ادامه دارد و بعد از ییلاق نیز دور جدیدی از خدمات رسانی در منطقه دیگر آغاز می‌شود.
مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی گفت: در این طرح گروه‌های عشایری تحت معاینات مختلف پزشکی از جمله کنترل فشار خون، قند خون و غیره قرار می گیرند و وضعیت زنان باردار برررسی می‌شود.
زینال‌زاده ادامه داد: رسیدگی به مشکلات بهداشتی عشایر در اولویت دولت و مسوولان استانی است و در این راستا بازدیدهای میدانی از مناطق ییلاقی عشایرنشین صورت می‌گیرد تا مشکلات شناسایی و برطرف شود.
وی بیان کرد: طرح ارائه خدمات بهداشتی به عشایر برای نخستین بار در کشور در مناطق ییلاقی شهرستان ارومیه شروع شده و در آینده تمام عشایر آذربایجان‌غربی در مناطق ییلاقی از خدمات بهداشتی و درمانی بهره‌مند می‌شوند.
آذربایجان‌غربی سومین استان کشور از نظر جمعیت عشایری است و حدود ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار عشایری با جمعیتی بالغ بر ۱۰۴ هزار نفر در این استان زندگی می‌کنند که ۳.۵ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.

 

۲ میلیون و ۶۷۰ هزار هکتار اراضی مرتعی در این استان وجود دارد که از این مقدار یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار با ۵۹ درصد تحت پوشش عشایر استان است؛ عشایر استان ۱۲ ایل و ۲۱ طایفه مستقل هستند و ۱۶ شهرستان استان دارای عشایر و ۳۳۶ روستا نیز ویژه عشایر است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554919
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat