نسخه چاپی خبر


 


 مدیرکل امورعشایر آذربایجان غربی : امسال 7800 راس دام عشایری در آذربایجان غربی مورد پرواربندی قرار گرفت.

مدیرکل امورعشایر آذربایجان غربی : امسال 7800 راس دام عشایری در آذربایجان غربی مورد پرواربندی قرار گرفت.

مهندس زینال‌زاده با اشاره به افزایش راندمان گوشت قرمز توسط عشایر استان، اظهار کرد: به منظور حمایت از تولید، اشتغال در جامعه عشایری و جلوگیری از افت قیمت دام تولیدی جامعه عشایر، از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی مبلغ 45 میلیارد ریال جهت افزایش تولید زنجیره گوشت قرمز عشایری اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه این اعتبار به شرکت‌های عشایری جهت هزینه کرد واگذار می‌شود، تصریح کرد: تا آخر دی ماه ۷۸۰۰ راس دام در آذربایجان غربی مورد پرواربندی قرار گرفته است که با اتمام پرواربندی این تعداد دام استان تا خرداد ماه سال آینده به 25 هزار رأس افزایش خواهد یافت.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی با بیان اینکه سالانه 15 هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر استان تولید می شود، اضافه کرد: با این میزان هزینه کرد شاهد افزایش میزان تولید گوشت قرمز در استان خواهیم بود و ۲۵۰ تن گوشت قرمز به تولیدات گوشت قرمز استان اضافه خواهدشد.
این مسئول ادامه داد : سال جاری 6 هزار تن نهاده دامی شامل جو، کنسانتره و سبوس در بین ایلات و عشایر آذربایجان غربی به عنوان خوراک دام توسط شرکتهای عشایری استان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه عشایر آذربایجان غربی سالانه ۴۹۳۵۰ تن شیر و ۲۹۶۸ تن پشم و بیش از ۵۰۰ هزار راس دام تولید می کنند، اضافه کرد: عشایر استان در زمینه تولید انواع فرآورده های خام دامی یکی از استان های فعال کشور به شمار می روند.

شایان ذکر است عشایر استان حدود ۲ میلیون واحد دامی دارند و بیش از ۲۰ درصد دام استان متعلق به عشایر است.

 

22222