نسخه چاپی خبر


 


 مراسم بزرگداشت ایام ا... دهه مبارک فجر

مراسم بزرگداشت ایام ا... دهه مبارک فجر

مراسم بزرگداشت ایام ا... دهه مبارک فجر با حضور مدیر کل امور عشایر استان آقای مهندس زینال زاده و مجموعه همکاران درمحل نمازخانه  اداره کل امور عشایر درمورخه  94/11/12 ساعت 9/30 صبح در این مراسم ابتدا سرود جمهوری اسلامی ایران به مناسبت یادبود و بزرگداشت ورود رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران به میهن اسلامی پخش گردید سپس مدیر کل امور عشایر استان ضمن تبریک ایام ا... دهه مبارک فجر  و گرامیداشت این ایام  اظهار داشتند ایام مبارک دهه فجر فرصت مغتنمی است برای تجدید عهد و میثاق با آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پاسداشت دلیر مردیهای دلاورانه بزرگ مردان اسلام که برای دفاع و حفظ ارزشهای اسلامی تا پای جان ایستادگی نمودند.

آقای مهندس زینال زاده از راهکارهای حفظ و تداوم  انقلاب اسلامی را ، تحکیم  باورها و ارزشهای اسلامی ، اهتمام به مسائل فرهنگی ، حفظ وحدت کلمه ، حفظ روحیه بسیجی و انقلابی عنوان نمودند و افزودند  این در صورتی است که ملت ایران  با ایمان محکم و عقاید استوار هیچگاه تحت تاثیر تبلیغات سوءفرهنگی نخواهند شد و بدیهی است استفاده از توان و ظرفیت روحانیت میتواند ارزشهای نظام جمهوری اسلامی ایران را تعمیق و نهادینه سازد .

ایشان اتحاد و وحدت کلمه را رمز پیروزی انقلاب اسلامی  عنوان نمودند و افزودند بقاء انقلاب اسلامی که با خون هزاران شهید تحقق یافته در سایه یکپارچگی امت اسلامی  مقذور میباشد و مسلماً امنیت ، مصونیت و پیشرفت کشور در سایه اتحاد و وحدت آحاد جامعه  است که بایستی این وحدت کلمه را با حضورپرشور و حداکثری در انتخابات به جهانیان نشان دهیم .

آقای مهندس زینال زاده با  اشاره به نقش بی بدیل عشایر درپیروزی انقلاب اسلامی بیان داشتند عشایر غیور هم در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسیار بسزایی را ایفا نمودند و با تقدیم هزاران شهید از کیان اسلامی دفاع نمودند  و امروز نیز شاهدیم که با زندگی در نوار مرزی و مناطق صعب العبور و با کمترین توقع تاثیر  بسیاری را در حراست از مزرها و ارزشهای فرهنگی ایفاء می نمایند و به عنوان قشری مولد و موثر در عرصه های تولیدی  سهم بالایی را در تولید فراورده های دامی و صنایع دستی و ... دارند که بایستی جهت جلوگیری از هدر رفت نیروی انسانی و آشنایی آنان با حرفه ها و فعالیت های نوین و درآمدزا در جهت بهبود معیشت عشایر گام برداشت تا از مهاجرت آنان به حاشیه شهرها  جلوگیری نمود که در این راستا توانسته ایم بر اساس تفاهم نامه های منعقده با نهضت سواد آموزی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای ، با برگزاری کلاسهای آموزش فنی حرفه ای و سواد آموزی در این راستا گام  هر چند کوچک ولی اثر گذار برداریم و امید است همه همکاران با تعامل و همدلی در جهت رفع نیازهای عشایر و  ارتقاء راندمان بهره وری و ارتقاء معیشت عشایری بیش از پیش  کوشا باشند. و با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در منطقه ، محصولات تولیدی عشایر را که ارگانیک و با کیفیت بالا هستند را با حذف واسظه گران به حداکثر صرفه اقتصادی برسانند که در این میان نقش تشکل های عشایری در ایجاد فعالیت های تولیدی و بازاریابی محصولات عشایری میتواند بسیار اثر بخش باشد

گفتنی است در پایان مراسم به مناسبت بزرگداشت اولین روز دهه مبارک فجر و ورود پر خیر و برکت رهبر کبیر انقلاب اسلامی با پخش  شیرینی از همکاران  پذیرایی  شد.

 

 

22222