نسخه چاپی خبر


 


 وزیر کشور در دیدار با عشایر اردبیل: نقش عشایر در تحقق اقتصاد مقاومتی بی‌بدیل است

وزیر کشور در دیدار با عشایر اردبیل:  نقش عشایر در تحقق اقتصاد مقاومتی بی‌بدیل است

  وزیر کشور گفت: یکی از جوامع توانمندی که می‌تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش بی‌بدیلی داشته باشد، جامعه عشایری است که همه وظیفه دارند بستر و زمینه‌های تولید بیشتر و بهره‌وری را در جامعه عشایری فراهم کنند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، عبدالرضا رحمانی فضلی در دومین روز از سفر به استان اردبیل با هدف بررسی مسائل و مشکلات عشایر سبلان راهی این ارتفاعات شد و با نمایندگان عشایر مستقر در این منطقه گفتگو کرد.
 
وی در این دیدار اظهار کرد: در طول تاریخ سردمداران نظام استبدادی همیشه سعی کردند به نحوی قدرت جامعه عشایری و آگاهی و بصیرت آنها را به انحراف بکشانند اما به معنای واقعی عشایر این مرز و بوم با دلاوری و سلحشوری در عرصه‌های مختلف حاضر بودند.
 
رحمانی فضلی با بیان اینکه عشایر علاوه بر مرزبانی و مرزداری از عزت و شرف این کشور در عرصه تولید پاسداری می کنند ، تصریح کرد: در بین عشایر کشور، عشایر غیرتمند شاهسون از یک ظرفیت و ویژگی خاصی برخوردار است به طوری که هم در مناطق ییلاقی و هم در قشلاقات در عرصه تولید و توانمندی اقتصادی و بهره‌وری حضوری غیرتمندانه دارند.
 
وزیرکشور گفت: ساده‌زیستی، دور بودن از آلایش‌ها و برخی دغدغه‌های زندگی شهری و توجه به کسب منافع مشروع را از برجستگی‌های فعالیت‌های اقتصادی جامعه عشایری توصیف کرد و افزود: در این زمینه ما یک شرایط خاص و برجستگی ویژه‌ای را در عشایر شاهسون استان اردبیل شاهد هستیم.
 
در این دیدار که با همراهی استاندار و مسؤولان مرتبط محلی انجام شد،‌ مسائل مطروحه از سوی عشایر بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
22222