نسخه چاپی خبر


 


 برگزاری مراسم گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی در مناطق عشایری شهرستان میاندوآب

برگزاری مراسم گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی در مناطق عشایری شهرستان میاندوآب

 

به مناسبت گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی ایران با هماهنگی اداره امورعشایر شهرستان میاندوآب در مورخه ۱۶/۱۱/۹۵ ، مراسمی در روستای عشایر نشین گرده گل با حضور مدیرکل امورعشایر استان آذربایجان غربی ـ معاون سیاسی فرماندار شهرستان میاندوآب ـ بخشدار بخش مرکزی، مدیر جهاد کشاورزی و روئساي اداره ات شهرستاني ـ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ، نیروی انتظامی و معتمدین و ریش سفیدان عشاير و مدعوین قشلاقات عشايرنشين برگزار گردید.
 در ابتداي جلسه آقای سلطانزاده رئیس اداره امورعشایر شهرستان میاندوآب ضمن خوشامدگویی به مسئولین و رؤسای محترم ادارات و مردم عزیز ، نسبت به ارائه گزارش عملکرد اداره امورعشایر شهرستان و خدمات ارائه شده به عشایر بعد از انقلاب اسلامي پرداختند و به صورت تفصیلی خدمات ارائه شده توسط اداره امورعشایر و شرکت تعاونی عشایر شهید باکری را تببین نمود.
در ادامه آقای مهندس زینال زاده مدیر کل محترم امور عشایر استان آذربایجان غربی با ایراد سخنانی ضمن عرض خير مقدم به عشاير و مسئولین شرکت کننده در مراسم به تبیین ارزشها ودستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی پرداختند و همدلی مردم و مسئولین را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمردند. ايشان به نقش مهم عشایردر پيروزي انقلاب اسلامي اشاره وجلوگيري از توطئه هاي ضد انقلاب در اوايل انقلاب را بي بديل خواندند و به رسالت عشاير به عنوان حافظان  مرزهاي جمهوري اسلامي اشاره نمودند ،وي با تصریح این مطلب بیان داشتند نقش عشایر در تحقق شعار سال" اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" ، به عنوان قشری مولد و موثر در عرصه های تولیدی بی مثال است .
مدیر کل امور عشایر استان از جمله  خدمات ارائه شده به عشايردر سال جاري را  ارائه اعتبارات کم بهره چهار درصد با باز پرداخت پنج ساله  عنوان کردند و يادآور شدند دولت  در برنامه ششم،  برنامه هاي حمایتی  قابل توجهي در حمايت از عشاير پيش بيني كرده است كه انشالله محقق خواهد شد.
دهیار روستای گرده گل و همچنین نماینده عشایر شهرستان ضمن تشکر و قدر دانی از شرکت کنندگان در مراسم علی الخصوص مدیر کل امور عشایر استان و رئیس اداره امورعشایر و بخشدار بخش مرکزی با اشاره به مشکلات و نیازمندی های روستای گرده گل ، پاره ای از مشکلات عشایر از جمله چرای دام عشایر در ارتباط با مراتع را مطرح نمودند.
بخشدار بخش مرکزی خانم رقیه خاکپور ديگر سخنران جلسه بودند كه پیرامون انقلاب اسلامی و دهه فجر سخناني ایراد نمودند و ضمن قدر داني از مسئولین و عشایر شرکت کننده در مراسم از اداره امور عشایر شهرستان، بابت برگزاری مراسم و ارائه خدمات به عشایر زحمت کش تقدیر و تشکر نمودند.
در ادامه مراسم به دو نفر از خانواده شهدای عشایر لوح تقدیر و  جوایزی به رسم یاد بود اهدا گردید.
در پایان مراسم به مناسبت گرامیداشت ایام دهه فجر، مسابقه طناب کشی بین چهار تیم برگزار ، و به تیم  پنج نفره  اول لباس ورزشی با حضور مسئولین اهدا گردید.
لازم به توضيح است همزمان با برگزاري مراسم دهه فجر همكاران زحمت کش دامپزشکی شهرستان نسبت به واكسيناسيون دام هاي عشاير روستای گرده گل در مقابل بيماري سياه زخم و هاري در قشلاق گرده گل اقدام به عمل آمد.
 

 

22222