نسخه چاپی خبر


 


 برگزاری دوره آموزشی عقیدتی شیوه های دعوت فرزندان به نماز

برگزاری دوره آموزشی عقیدتی شیوه های دعوت فرزندان به نماز

 دوره آموزشی عقیدتی شیوه های دعوت فرزندان به نماز با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا شری زاده مسئول محترم دفتر نمایندگی ولی فقیه در مرکز تحقیقات کشاورزی استان، جناب آقای همتی رئیس محترم اداره آموزش عقیدتی و کارکنان اداره کل امور عشایر استان در مورخه 96/11/07 در محل نماز خانه اداره کل امور عشایر برگزار گردید.

در این دوره حجت الاسلام والمسلمین شری زاده ضمن تبیین نماز به عنوان مهمترین فریضه الهی دارای آثار تربیتی، اجتماعی و اخلاقی در خانواده و مهمتر از آن در جامعه به نقش مهم نماز در سالم سازی فردی و اجتماعی اشاره نمودند و همچنین موارد مهم تربیتی و اخلاقی موثر و اهرم های دخیل در امر دعوت و ایجاد انگیزه توسط والدین که منجربه موفقیت در زمینه دعوت به نماز و انجام فرایض دینی می گردد توضیح دادند.
حجت الاسلام والمسلمین شری زاده درباره شیوه های دعوت به نماز، آسیب شناسی جامعه، خانواده، تربیت، نماز و مهارت زندگی اشاره نموده و افزودند آسیب های جامعه بیشتر مختص جوانان است تحقیقات نشان می دهد که بی نمازی در جامعه به اوج رسیده و باید از ریشه درمان شود و تربیت فرزندان باید قبل از تولد آغاز شود.
وی افزودند اعتقادات خانواده از ارکان مهم بوده و پدر و مادر باید پاسخگوی سوالات شرعی، اعتقادی و شبهات روزمره زندگی فرزندانشان باشند.
ایشان به تغذیه حلال و حرام اشاره کرده و افزودند خواسته های نابجای خانواده، چشم وهم چشمی و فرهنگ غلط جامعه سرپرست خانواده را به تغذیه حرام سوق می دهد.
در پایان دوره حجت الاسلام والمسلمین شری زاده افزودند از ویژگی های یک مربی خوب می توان به استمداد از خدا، عملگرایی، شناخت مخاطب، توجه به نقاط ضعف و قدرت فرزندان، ایجاد ارتباط و مقبولیت اشاره کرد و بیان داشتند پدر و مادر نمی توانند فرزندان را محروم کنند اما می توانند محدود و مدیریت نمایند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
22222