نسخه چاپی خبر


 


 یادواره شهدای والا مقام منطقه عشایری بورالان شهرستان ماکو

یادواره شهدای والا مقام منطقه عشایری بورالان شهرستان ماکو

 

 

 

 یادواره شهدای والا مقام منطقه عشایری بورالان راس ساعت 10 صبح مورخ 96/11/29 با حضور پرشکوه و منسجم اقشار مختلف و احاد مردم و مسئولین در محل مسجد آبادی عشایری دیم قشلاق برگزار گردید. در این محفل نورانی و باشکوه فرماندهان محترم نظامی و انتظامی : فرماندهان و پرسنل خدوم و زحمتکش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، هنگ مرزی، نیروی انتظامی و اطلاعاتی و امنیتی، روحانیت معزز اهل تشیع و تسنن، نماینده محترم منطقه آزاد، معاون محترم فرماندار، بخشداران محترم، رئیس اداره امور عشایر ماکو و اعضای محترم شورای اداری شهرستانهای ماکو و پلدشت و با حضور گرم و صمیمی خانواده های معزز شهداء و عشایر غیور شهرستانهای ماکو و پلدشت در محل حضور داشتند.

در ابتدای جلسه جناب سرهنگ باقرلو فرمانده محترم سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ماکو ضمن خوشامدگویی به حاضرین در جلسه بر نقش و اهمیت شهدا در تامین امنیت کشور و حفظ تمامیت ارضی و وحدت و یکپارچگی امت اسلامی تاکید نمودند و خواستار هوشیاری و بصیرت بیش از پیش مردم و مسئولین و تداوم راه شهدا شدند.
سپس حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حسنلو نماینده محترم ولی فقیه در لشگر حمزه سید الشهداء با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی که همگی حاصل فداکاری و جانفشانی و از خود گذشتگی شهدا می باشند، بر لزوم رعایت ارزشهای اسلامی بلاخص رعایت حجاب در جامعه که از وصایای موکد شهدا می باشند تاکید نمودند.
در ادامه با اهداء لوح و هدیه ای به رسم یاد بود از ایثار و شکیبایی جمع کثیری از خانواده های معزز شهداء عشایر تجلیل و قدردانی بعمل آمد.

گفتنی است نقش عشایر در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی ستودنی است و جامعه عشایری مایه افتخار ، غرور و برکت نظام اسلامی هستند و با حضور فعال در تمامی عرصه های اجتماعی، اقتصای و فرهنگی علاوه بر تامین امنیت مرزها ، نقش بسزایی را در تولیدصنایع دستی و فرآورده های دامی ایفا می نمایند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
22222