نسخه چاپی خبر


 


 تجلیل مدیرکل امور عشایر استان از زحمات و تلاش های مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری

تجلیل مدیرکل امور عشایر استان از زحمات و تلاش های مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری

 

 

 

در مورخه 97/01/18 طی جلسه ای مهندس زینال زاده مدیرکل امور عشایر استان از زحمات و تلاش های بی دریغ سرکار خانم تاج فر مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری با اهداء لوحی به رسم یاد بود تقدیر و قدردانی نمودند.
 
مدیرکل امور عشایر استان ضمن تبریک سال جدید و تقدیر و تشکر از زحمات سرکار خانم تاج فر، به نقش زنان عشایری در اقتصاد کشور اشاره نمودند و افزودند زنان همواره در تمام صحنه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حاضر بوده اند و زنان عشایری نیز نه تنها از این قاعده مستثنی نیستند بلکه به دلیل داشتن توانمندی ها و قابلیت های بالا در بافت انواع صنایع دستی از جمله فرش، تابلو فرش و ... و پرورش دام، گیاهان دارویی و پرورش مرغ بومی و ... نقش برجسته ای در توسعه اقتصادی جامعه و تقویت باورها و آئین های فرهنگی جامعه دارند.
 
وی افزودند این اداره کل با همکاری ادارات تابعه شهرستانی عمدتاً با هدف مشارکت زنان عشایری در کارهای گروهی و تجمیع سرمایه های کوچک آنان 21 صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری را تشکل داده و توانسته ایم با اعطاء قریب به 540 میلیون ریال کمک بلاعوض و اعطاء 4000 میلیون ریال تسهیلات کم بهره به 16 صندوق خرد زنان عشایری گامی کوچک اما بسزاء در توسعه اشتغال زنان عشایری و تقویت بنیه اقتصادی خانواده های عشایری برداریم.
 
مدیرکل امور عشایر استان توسعه و تقویت سواد و مهارت زنان عشایری را در ایجاد اشتغال پایدار مهم عنوان نمودند و افزودند با انعقاد تفاهم نامه با سازمان فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش قصد داریم مهارت های شغلی را در جامعه عشایری بسط و توسعه دهیم.
 
در ادامه سرکار خانم تاج فر ضمن تقدیر و تشکر از حضور ارزشمند آقای مهندس زینال زاده مدیرکل امور عشایر استان بیان داشتند جامعه عشایری جامعه ای زحمتکش و پرتلاش هستند که با کمترین امکانات بیشترین نقش را در عرصه های تولیدی و اقتصادی ایفا می کنند.
 
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با اشاره به نقش زنان در جامعه افزودند زنان در خانواده های عشایری نقش بسیار مهم و برجسته ای در صحنه زندگی ایفا می کنند به گونه ای که به جرات می توان گفت ستون مهم زندگی سخت و پر مشکل این خانواده ها زنان هستند.
 

 

در پایان از زحمات سرکار خانم تاج فر با اهداء لوح به رسم یاد بود تجلیل و قدردانی گردید.
 
 
 
 
 
 

 

22222