نسخه چاپی خبر


 


 طرح توسعه سواد زنان و دختران روستایی در استان آذربایجان غربی اجرا می شود

طرح توسعه سواد زنان و دختران روستایی در استان آذربایجان غربی اجرا می شود

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، نشست هماهنگی جهت اجرای طرح توسعه سواد زنان و دختران روستایی صبح امروز با حضور مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری اذربایجان غربی، مدیرکل امور عشایر استان و سرپرست معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان برگزار شد.
 
مقصود رزم آرا، سرپرست معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان در این جلسه اظهار کرد: طرح توسعه سواد زنان و دختران روستایی کشور بر اساس موافقت نامه سازمان نهضت سوادآموزی و معاونت امور زنان و خانواده کشور در پنج استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، آذربایجان غربی، خوزستان و کرمانشاه اجرا می شود.
 
وی افزود: آموزش مهارتهای سواد پایه، ارتقاء سطح آگاهی های اجتماعی، تربیتی و بهداشتی و توانمندسازی مخاطبین با تلفیق سواد و مهارتهای زندگی و اجتماعی اهداف کیفی این طرح می باشد.
 
وی با بیان اینکه در قالب این طرح، آموزش 3100 سوادآموز و توانمندسازی تعداد 460 نفر آموزش دهنده هدف گذاری شده است؛ افزود: سهیمه استان آذربایجان غربی در این طرح، 600 نفر سوادآمور و 100 نفر اموزش دهنده می باشد.
 
سرپرست معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان گفت: بر اساس سرشماری سال95، در بین جامعه بی سواد استان تعداد زنان 8.9 درصد بیش از مردان است.
 
شهلا تاجفر مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی نیز گفت: بی سوادی در جامعه زنان روستایی و عشایری از چالشهای پیشروی توسعه در این مناطق می باشد.
 
این مقام مسوول خاطر نشان کرد: باید در طرح توسعه سواد زنان و دختران روستایی بدنبال مهارت آموزی در کنار سوادآموزی باشیم.
 
زینال زاده مدیرکل امور عشایر استان نیز بیان کرد: بر اساس مصوبه هیئت وزیران بایستی در 5 سال آینده شاخص سواد در بین جامعه عشایری 10درصد افزایش یابد.
 
وی با بیان اینکه بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، 19هزار نفر از عشایر استان بی سواد و کم سواد هستند؛ ادامه داد: پایین بودن سطح سواد در بین جامعه عشاری استان عمدتا بدلیل مشکلات اقتصادی و فرهنگی است.
 

 

زینال زاده بیان کرد: آماده همکاری با آموزش و پرورش جهت اجرای موفق طرح توسعه سواد زنان و دختران روستایی و عشایری هستیم.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
22222