ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2132  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


٢٩۵ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر آذربایجان‌غربی اختصاص یافت

٢٩۵ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر آذربایجان‌غربی اختصاص یافت

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان آذربایجان غربی به نقل از - ایرنا- سرپرست اداره کل امور عشایری آذربایجان‌غربی گفت: ٢٩۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی امسال برای پایداری شغلی، تولید گوشت قرمز و علوفه مورد نیاز دام‌های عشایر استان و تسهیلات سرمایه در گردش اختصاص یافت.
علی بهادری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ٢۴۵ میلیارد ریال از این میزان، تسهیلات سرمایه در گردش بوده که با بازپرداخت یکساله و سود ١٠ درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود.
وی ادامه داد: ۴٩ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال نیز، تسهیلات چهار درصدی از محل اعتبارات خشکسالی است که با بازپرداخت پنج‌ساله توزیع می‌شود.
وی بیان کرد: با توجه به نقش مهم زنان در جامعه عشایری و در راستای حمایت از  ٢۴ صندوق خرد زنان عشایر، چهار میلیارد ریال از تسهیلات خشکسالی به این قشر پرداخت می‌شود.
سرپرست اداره کل امور عشایری آذربایجان‌غربی توانمندسازی زنان روستایی و عشایری را مهمترین هدف سازمان عشایری کشور دانست و گفت: توانمندسازی این افراد از طریق توسعه برنامه‌های آموزشی، ترویجی و مشارکتی و به منظور ایفای نقش موثرتر آنان در بخش کشاورزی و صنایع دستی صورت می‌گیرد.
بهادری ادامه داد: لیست متقاضیان دریافت تسهیلات در حال تکمیل است و پس از اتمام این بخش پرونده‌ها برای پرداخت به بانک کشاورزی ارسال می‌شود.
وی تاکید کرد: این سازمان آمادگی دارد تا تسهیلات بند الف تبصره ١٨ را به بخش‌های بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی عشایر و تامین سرمایه در گردش است بخش‌ها پرداخت کند.
وی اظهار داشت: نام‌نویسی برای پرداخت تسهیلات این بخش نیازمند رفع مشکل سامانه /سیتا/ است و در صورت رفع مشکل این بخش پرداخت تسهیلات این بخش آغاز می‌شود.
حدود ۱۰۴ هزار نفر جمعیت با ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار عشایری در آذربایجان غربی زندگی می‌کنند که با این آمار ۹ درصد جمعیت عشایری کشور در این استان سکونت دارند، از این تعداد حدود ۶۰۰ خانوار به خارج از استان کوچ کرده‌اند و بقیه نیز در داخل استان و در شهرستان‌های چالدران، خوی، پلدشت، ماکو، مهاباد، سلماس و شاهین‌دژ ییلاق و قشلاق می‌کنند.

 

۲ میلیون و ۶۷۰ هزار هکتار اراضی مرتعی در این استان وجود دارد که از این مقدار یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار با ۵۹ درصد تحت پوشش عشایر استان است؛ عشایر استان ۱۲ ایل و ۲۱ طایفه مستقل هستند و ۳۳۶ روستای آذربایجان‌غربی نیز ویژه عشایر است.


کد خبر:  1555003
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat