ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 242  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


٣١ طرح عشایری همزمان با دهه فجر در آذربایجان‌غربی افتتاح می‌شود

٣١ طرح عشایری همزمان با دهه فجر در آذربایجان‌غربی افتتاح می‌شود

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان آذربایجان غربی به نقل از - ایرنا- سرپرست اداره‌کل امور عشایر آذربایجان‌غربی گفت: ٣١ طرح عشایری به ارزش ٩ میلیارد و ۴٣٠  میلیون ریال همزمان با دهه فجر در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.
علی بهادری روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان اعتبار برای اجرای طرح‌های مرمت و بازسازی ایل راه عشایری، بهسازی چشمه و احداث آبشخور، احداث دیوار ساحلی و آب‌نما هزینه شده‌است.
وی افزود: مرمت و بازسازی ایل‌راه عشایری در ارومیه و چالدران، مهاباد، ماکو، پیرانشهر، میاندوآب و نقده، بهسازی چشمه و احداث آبشخور، تامین آب آشامیدنی در نقده، میاندوآب، شاهین‌دژ، اشنویه، خوی، مهاباد، سلماس، ماکو، پیرانشهر، بوکان و سردشت از طرح‌هایی است که در مناطق ییلاقی اجرا شده است.
وی اظهار داشت: در مجموع ٢٢ باب چشمه و آبشخور دامی عشایری و ٢٩٠ کیلومتر ایل‌راه عشایری در مناطق عشایرنشین مرمت و باز سازی شده‌است.
بهادری اظهار داشت: با افتتاح این طرح‌ها ۲ هزار و ٨٣۴ خانوار عشایر از خدمات طرح‌های آبرسانی بهره‌مند می‌شوند.
سرپرست اداره‌کل امور عشایر آذربایجان‌غربی گفت: تعمیر و تجهیز اداره‌های امور عشایری به مساحت ٧٣٠ مترمربع در شهرستان‌های خوی و ماکو از دیگر طرح‌هایی است که اجرا شده است.
وی اظهار داشت: عشایر آذربایجان‌غربی با امکانات محدود نقش برجسته و مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و حمایت‌های لازم از این قشر صورت می‌گیرد.
حدود ۱۰۴ هزار نفر جمعیت با ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار عشایری در آذربایجان‌غربی زندگی می‌کنند که با این آمار ۹ درصد جمعیت عشایری کشور در این استان سکونت دارند؛ از این تعداد حدود ۶۰۰ خانوار به خارج از استان کوچ کرده‌ و بقیه نیز در داخل استان ییلاق و قشلاق می‌کنند.

 

عشایر استان ۱۲ ایل و ۲۱ طایفه مستقل هستند و ۳۳۶ روستای آذربایجان‌غربی نیز ویژه عشایر است.


کد خبر:  1555110
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byANAJ