جستجوی خبر
Please enter a text to search articles by
Optionally choose start date of article
Optionally choose end date of article
Optionally limit search result to specific categories

اخبار و رویدادها
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 دی 1400

  صندوق‌های زنان عشایری آذربایجان‌غربی ۱.۲ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند

امتیاز: Article Rating
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان آذربایجان غربی مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به نقش مهم زنان در جامعه عشایری و برای حمایت از این قشر، ۲۹ صندوق خرد زنان این قشر در استان راه اندازی شده است که طی یک سال گذشته یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کردند.
علی ناجی روز یک شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای هر صندوق حدود ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است و میزان سرمایه اولیه برای تشکیل هر صندوق نیز چهار میلیارد ریال برآورد شده است.
وی گفت: این زنان در بخش‌های دامپروری، پرورش مرغ بومی، پرورش قارچ، تولید گیاهان دارویی، تولید بافتنی‌های مخصوص عشایری، تولید مواد لبنی و تولید صنایع دستی و قالی و قالیچه فعالیت می‌کنند.
مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌غربی تاکید کرد: در حال حاضر ۲۹ صندوق خرد زنان عشایر در این استان تشکیل شده و مشغول فعالیت است و حدود ۷۰۷ نفر از جامعه زنان عضو این صندوق‌ها هستند.
ناجی بیان کرد: توانمندسازی این بخش از طریق توسعه برنامه‌های آموزشی، ترویجی و مشارکتی به منظور ایفای نقش موثرتر آنان در بخش کشاورزی و صنایع دستی است.
وی اظهار داشت: بهبود معیشت خانوارهای روستایی دارای جایگاه خاصی در بخش کشاورزی است و ظرفیت‌های مطلوبی در بخش کشاورزی استان برای بهبود معیشت خانواده‌های روستایی وجود دارد.
حدود ۱۰۴ هزار نفر جمعیت با بیش از ۲۱ هزار خانوار عشایری در آذربایجان‌غربی زندگی می‌کنند که با این آمار ۹ درصد جمعیت عشایری کشور در این استان سکونت دارند؛ از این تعداد حدود ۶۰۰ خانوار به خارج از استان و عمدتاًييلاقات سهند کوچ ميكنند و بقیه نیز در داخل استان و به ييلاقات شهرستان‌های چالدران، خوی، پلدشت، ماکو، مهاباد، سلماس ، اشنويه ،پيرانشهر ،سردشت و شاهین دژ ییلاق و قشلاق می‌کنند.
۲ میلیون و ۶۷۰ هزار هکتار اراضی مرتعی در این استان وجود دارد که از این مقدار یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار با ۵۹ درصد قلمرو زيست بوم عشایر استان است؛ عشایر استان ۱۲ ایل و ۲۱ طایفه مستقل هستند و ۳۳۶ كانون در آذربایجان‌غربی ویژه عشایر است.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • صندوق‌های زنان عشایری آذربایجان‌غربی ۱.۲ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: