جستجوی خبر
Please enter a text to search articles by
Optionally choose start date of article
Optionally choose end date of article
Optionally limit search result to specific categories

اخبار و رویدادها
تاریخ انتشار: شنبه 06 فروردین 1401

  مدیرکل امور عشایر استان آذربایجان غربی:جابجائی دام بدون داشتن کارت تردد عشایری به منزله قاچاق دام محسوب میشود

امتیاز: Article Rating
به منظور بررسی مسائل و مشکلات عشایر جلسه ای با حضور مدیرکل امور عشایر استان، فرماندار شهرستان نقده و رئیس اداره امور عشایر نقده در دفتر فرماندار برگزار گردید.
فرماندار نقده در این نشست اظهار داشت: خدمات‎رسانی به روستاها و مناطق عشایری و رفع محروميت از آنان باید با سرعت و جدیت پیگیری گردد.
مدیرکل امور عشایر استان بیان داشت : یکی از دغدغه‌های عشایر استان مسیرهای عبوری و ایل راه‌های کوچ عشایر است که به دليل بارش ها و شرایط جوی تخريب شده و عشایر را دچار مشکل نموده که مرمت و بازسازی این مسیر ها در دستور کار اداره کل امور عشایر استان قرار گرفته است.
ناجی ادامه داد: نبود آب شرب بهداشتی یکی دیگر از مشکلات عشایردر این مناطق است.
ناجی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی و اولویت دار عشایر بحث نهاده های دامی است، افزود: براین اساس جهت تامين وتوزیع نهاده های دامی در بین عشایر استان اقدامات و پيگيرى لازم انجام می شود.
مدیرکل امور عشایر استان با توجه به اینکه عشایر به لحاظ تامین منابع مالى نهاده های دامی دچار مشکل هستند، گفت: پیگیری ها جهت پرداخت تسهیلات با کارمزد پایین از طریق دامدار كارت در دست اقدام است که بتوان تسهیلات را به عشایر استان اختصاص داد که در زمینه تامین نهاده ها مشکلات کمتری داشته باشند.
ناجی افزود طرح پالایش آماری و ساماندهی دامداری های عشایر و صدور کارت هویت عشایری (کارت تردد)در حال انجام است که این کارت تنها مجوز قانونی برای تردد و جابجائی دامهای عشایری در فصل کوچ بوده و جابجائی دام بدون داشتن کارت تردد عشایری بمنزله قاچاق دام محسوب میشود.لذا لازم است عشایر قبل از شروع فصل کوچ با مراجعه به ادارات و شرکت های تعاونی عشایر در شهرستانها نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • مدیرکل امور عشایر استان آذربایجان غربی:جابجائی دام بدون داشتن کارت تردد عشایری به منزله قاچاق دام محسوب میشود
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: