جستجوی خبر
Please enter a text to search articles by
Optionally choose start date of article
Optionally choose end date of article
Optionally limit search result to specific categories

اخبار و رویدادها
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 03 خرداد 1401

  مدیرکل امور عشایر استان از مصوب شدن ۲۹میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای تامین آب شرب عشایر خبرداد

امتیاز: Article Rating
جلسه ساماندهی کوچ امور عشایر با حضور مدیرکل امور عشایر استان، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، فرماندارشهرستان چالدران و اعضای شورای تامین و جمعی از مرتع داران شهرستانهای ماکو .پلدشت و چالدران در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان چالدران برگزار شد .
فرماندار چالدران در این جلسه به جایگاه ویژه عشایر در کشور و همچنین استان آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت : حمایت، تقویت، بررسی و رفع مشکلات عشایر و همچنین کمک به رونق تولید و گسترش فعالیت های عشایر از جمله برنامه های مهم دولت می باشد .
عبدالله نژاد با بیان اینکه مراتع چالدران به دلیل عدم تعادل دام و مرتع از سوی بهره برداران در معرض تهدید قرار گرفته است افزود: امسال از ورود احشام بدون پلاک به مراتع چالدران خودداری خواهد شد ..
مدیر کل امور عشایری استان در این جلسه با بیان اینکه ییلاقات شهرستان چالدران یکی از ییلاقات مهم عشایری استان است افزود: با شروع تقویم کوچ در اوایل مرداد ماه عشایر شهرستانهای شمال استان به ییلاقات چالدران کوچ می کنند.
ناجی با بیان اینکه قبل از کوچ جلسه ساماندهی کوچ عشایر برگزار می شود .افزود دراین جلسه مسائل و مشکلات کوچ عشایر مورد بررسی قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه سال گذشته خشکسالی عشایر کوچ رو استان را تحت تاثیر خود قرارداد بیان داشت امسال بر اساس پیش بینی های لازم در خصوص تداوم خشکسالی تانکرهای سیار آب برای تامین آب شرب عشایر تهیه شده است.
مدیر کل امور عشایر استان با اشاره به اینکه همه ساله در جهت رفاه حال عشایر طرح های مختلفی توسط امور عشایری استان در ییلاقات و روستاهای عشایر نشین اجرا می شود افزود: امسال احداث آبشخورهای دامی، مرمت و ساماندهی ایل راه ها و توزیع پنل های خورشیدی بین خانوارهای عشایری انجام خواهد گرفت.
ناجی همچنین از مصوب شدن ۲۹میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای تامین آب شرب عشایر خبرداد و گفت: بخشی از این اعتبارات برای اجرای طرحهای آب رسانی اختصاص داده شده است
در این جلسه عشایر شمال استان نیز به بیان نظرات خود پیرامون بررسی مسائل و مشکلات عشایر پرداختند
اشتراک گذاری
تصاویر
  • مدیرکل امور عشایر استان از مصوب شدن ۲۹میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای تامین آب شرب عشایر خبرداد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: